Bezpieczne kupowanie roweru przez internet

Dziś w sieci można kupić niemal wszystko – od ubrań po domy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakupy w internetowych sklepach rowerowych. To niezwykle wygodne rozwiązanie. O ile zachowamy ostrożność w internecie, możemy znaleźć prawdziwe perełki. Czym kierować się podczas zakupów? Na co należy szczególnie uważać gdy przeglądamy internetowy sklep rowerowy?

Jaki rower wybrać?

W sieci możemy kupić zarówno nowe jak i używane rowery. W przypadku tych pierwszych zwykle nie ma większych problemów i ryzyka – jeśli kupujemy w internetowym sklepie internetowym możemy liczyć na komplet zdjęć i pełną specyfikację sprzętu. Jeżeli natomiast chcemy kupić używany rower, powinniśmy dokładnie zebrać wszystkie informacje od sprzedawcy. Jeśli na stronie nie ma wystarczająco dużo zdjęć lub są one zrobione wyłącznie z odległości należy poprosić o dokładniejsze. Są one bowiem jedynym sposobem na ocenienie stanu roweru. Kiedy kupujemy używany rower powinniśmy się dowiedzieć czy jest możliwość zapłaty za pobraniem. Jeżeli taka opcja istnieje warto ją wykorzystać. Unikniemy wówczas ryzyka, że nasze pieniądze trafią do sprzedającego, a my mimo to nie otrzymamy przesyłki.

 

Czy sklep internetowy zapewni nam gwarancję?

Zakup używanego roweru u prywatnego sprzedawcy jest ryzykowny, ponieważ kupujący nie jest chroniony prawem obowiązującym w przypadku zakupów w sklepie. Zwykle nie otrzymamy gwarancji. Jeśli sprzedawca sam jej nie zaproponuje nie warto o nią prosić, ponieważ jej udzielenie wynika wyłącznie z dobrej woli sprzedającego, a nie z jego obowiązku. Natomiast sklepy internetowe w zdecydowanej większości przypadków udzielają swoim klientom gwarancji, która zwykle jest narzucona przez producenta sprzętu.

Zobacz również  Czy kupić rower przez Internet

 Retired couple cycling

Zapytaj o możliwość zwrotu

W przypadku internetowych sklepów internetowych zwykle istnieje możliwość zwrotu. Jeśli natomiast informacja o tym nie widnieje wyraźnie na stronie warto zapytać, czy w razie jakichkolwiek nieprawidłowości można odesłać zakup. Kiedy dostaniemy już przesyłkę warto sprawdzić, czy pudełko zawiera wszystkie elementy i czy są one w stanie nienaruszonym.

 

Jak wybrać godnego zaufania sprzedawcę?

Przed dokonaniem zakupu warto przeczytać opinie o sklepie lub sprzedającym. Jeśli widzimy, że poprzedni klienci mieli jakiekolwiek obiekcje warto poszukać innego sprzedawcy. O wiele lepiej robić zakupy w bezpiecznych miejscach niż ryzykować i martwić się, czy aby na pewno rower będzie prezentował się tak, jak na zdjęciach. Najlepiej z zaufanego skalpelu, np. Sport Profit http://sklep.sportprofit.pl/rowery-szosowe

 

Nie bój się pytać

Jeszcze przed dokonaniem zakupu warto rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące wybranego sprzętu. Jeśli sprzedawca odpowiada niechętnie lub niejasno należy zastanowić się nad wyborem innego sklepu. Jako klienci mamy prawo do otrzymania wszystkich niezbędnych informacji. Pamiętajmy o tym szczególnie przy zakupie rowerów używanych, ponieważ w przypadku sklepów specyfikacja jest zwykle dokładnie podana i raczej nie trzeba zadawać dodatkowych pytań.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *