Ciepłe wakacje zimą? Dlaczego nie.

wakacje w cieplych krajach zima

Za oknem zaczął padać śnieg, jest mroźno i wieje silny wiatr. Wielu z nas siedzi smutno i marzy o ciepłych, letnich wakacjach. Ale nie trzeba czekać do lata, aby skorzystać z możliwości wypoczynku w ciepłych krajach. Nawet zimowy urlop można spędzić na ciepłej plaży, korzystając z uroków najlepszych wakacyjnych kurortów. Gdzie warto wybrać się zimą, by wypoczywać w ciepłych promieniach słońca? Oto najciekawsze propozycje.

Na co zwrócić uwagę wybierając się na ciepłe wakacje zimą?

Zimowe wakacje w ciepłym kraju to marzenie wielu turystów. Decydując się na takie spędzenie zimowego urlopu warto postawić na kraje, w których latem jest zbyt gorąco na wypoczynek na plaży czy też zwiedzanie zabytków położonych na dużym, otwartym terenie. Dobrze jest się także odpowiednio przygotować do samej podróży. Lecąc samolotem warto ubrać się na tak zwaną cebulkę, by rozebranie się na lotnisku było szybkie i sprawne. W zależności od tego, do jakiego miejsca się podróżuje, trzeba też zapoznać się z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa w danym kraju oraz wykonać obowiązkowe szczepienia (są one wymagane najczęściej w krajach afrykańskich oraz azjatyckich o wysokim ryzyku epidemiologicznym).

Zobacz również  Wymarzone miejsce wypoczynku dla najbardziej wymagającego turysty

 

Jakie kraje europejskie najlepiej sprawdzą się na ciepłe wakacje zimą?

Decydując się zimowy urlop w ciepłym, europejskim kraju, najlepiej postawić na południowe kraje i wyspy położone na Morzu Śródziemnomorskim oraz na Oceanie Atlantyckim. Jedną z najchętniej wybieranych wysp jest należąca do Portugalii Madera. Wyspa ta nazywana jest często wyspą wiecznej wiosny, z uwagi na to, że temperatura rzadko kiedy spada tutaj poniżej 20 stopni Celsjusza.

Chcąc spędzić urlop na Morzu Śródziemnym, ciekawą propozycją może okazać się Cypr – jest to propozycja przede wszystkim dla osób stawiających na zwiedzanie wyspy, gdyż na całodzienny wypoczynek na plaży, szczególnie w styczniu czy lutym może być za chłodno.

Jeżeli jednak wypoczynek na plaży jest szczególnie pożądany, to warto wybrać się na Wyspy Kanaryjskie. Najbardziej polecana jest Teneryfa, jednak również inne wyspy oferują wiele atrakcji turystom, którzy zdecydują się spędzić tutaj swój urlop.

 

Jakie jeszcze kraje warto wybrać na ciepłe wakacje w zimowym okresie?

Zimą wiele osób chętnie wybiera się do Egiptu czy do Ameryki Południowej. Są to osoby, które chcą przede wszystkim zapoznać się z zabytkami kultury dawnych cywilizacji. Zimowe miesiące są idealne do tego, gdyż latem, na otwartym terenie panują zazwyczaj bardzo wysokie temperatury. Wybierając się na wakacje pod koniec lutego lub w marcu można także skorzystać z dobrodziejstwa tamtejszych plaż.

Zobacz również  Dlaczego warto jechać na wakacje za granicę

W okresie zimowym wiele osób myśli także o egzotyce charakterystycznej dla Oceanu Indyjskiego. Tamtejsze wyspy zachwycają niebywałym klimatem i pięknem nieskalanej niczym przyrody. Jest to propozycja przede wszystkim dla osób, które chcą odetchnąć od zgiełku wielkich miast i odciąć się choć na chwile od cywilizacji. Tutaj największym powodzeniem cieszą się egzotyczne wyspy takie jak Seszele, Mauritius, Malediwy czy Zanzibar.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *