Czy kupić rower przez Internet

rower na słońcu

Prozdrowotne zalety jazdy na rowerze są wszystkim znane. Zakup jednośladu to radosna chwila w życiu każdego pasjonata dwóch kółek. Osoby zainteresowane kupnem nowego roweru, często przeglądają różne modele w sieci. Jednak decydując się na internetowy sklep rowerowy, tak naprawdę dokonujemy wyboru na podstawie zdjęć i podanej przez sprzedającego specyfikacji technicznej. Dlaczego mimo to internetowy sklep rowerowy jest atrakcyjnym miejscem na zakup bicykla i warto skorzystać z tej opcji? Jakie są główne zalety rowerowych zakupów online?

Internetowy sklep rowerowy – szybko i wygodnie

Jedną z największych zalet nabycia bicykla za pośrednictwem Internetu jest oszczędność czasu. Możemy wybrać interesujący nas rower bez konieczności wychodzenia z domu. Siedząc na kanapie pod kocem i z kubkiem ciepłej herbaty w dłoni, wymarzony rower może być nasz, za pomocą kilku kliknięć myszką. Ponadto w sieci mamy dostęp do ogromną ilość modeli w jednym miejscu, również tych produkowanych seryjnie i trudno dostępnych w sklepach stacjonarnych. Sklepy rowerowe online czasami prezentują podrasowane zdjęcia bicykli, dlatego warto poszukać realnych fotografii danego egzemplarza w Internecie. Aby zminimalizować ryzyko ewentualnego rozczarowania, warto przed zakupami zaznajomić się z opiniami klientów o danym sprzedawcy internetowym. Dobrą praktyką jest także zatelefonowanie do sklepu online, aby dopytać o różne szczegóły interesującego nas modelu.

Zobacz również  Bezpieczne kupowanie roweru przez internet

Atrakcyjne promocje rowerów w Internecie

mountainbike adventure

Niejednokrotnie bicykle dostępne w sieci, mają o kilkaset złotych niższe ceny, niż te same jednoślady znajdujące się w ofercie sklepów stacjonarnych. Poza tym w walce o każdego klienta, sprzedawcy internetowi prześcigają się w organizowaniu akcji promocyjnych. Internetowy sklep rowerowy to często spotykane zjawisko. Szczególnie osoby niedysponujące dużym budżetem lub po prostu lubiące okazje, mogą skorzystać z internetowych porównywarek cen rowerów w poszczególnych sklepach.

Bezproblemowy zwrot i dostawa pod drzwi

Często internetowy sklep rowerowy oferuje darmowe dostawy dwóch kółek, szczególnie tych z wyższej półki cenowej i ich dostarczenie w ciągu 24 lub 48 godzin od daty zaksięgowania pieniędzy na koncie. Dostawa tańszego bicykla przez Internet to nadal stosunkowo niewielki koszt, bo 20 – 50 złotych. Dodatkowo obowiązkiem internetowego sprzedawcy jest wyregulowanie modelu przed wysyłką do klienta tak, aby od razu był gotowy do jazdy. Pamiętajmy, że rower kupiony online tak samo obowiązuje gwarancja. Jeżeli zakupiony rower przez Internet nam się nie spodoba, czy też będzie uszkodzony, możemy bez problemu zwrócić go do sklepu lub wymienić na inny model.

Podchodząc do zakupów roweru przez Internet z głową i znajomością praw konsumenta, kupimy wyregulowany jednoślad mniejszym wysiłkiem i w lepszej cenie, niż u stacjonarnych sprzedawców. Pamiętajmy, aby rozmiar upatrzonego roweru pasował do naszej sylwetki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *