Czym jest wyprzedaż rowerów ?

Koniec sezonu rowerowego to początek zmiany modeli rowerów w sklepach. To najlepszy moment do kupienia nowego roweru. Wyprzedaż rowerów to dobry moment na zaoszczędzenie pieniędzy, które i tak chcemy wydać na nowy jednoślad.

Cena czyni cudza

Kiedy styczniowa aura przygnębia nas i już myślami jesteśmy w trasie pokonując kolejne kilometry. W sklepach rozpoczyna się wyprzedaż rowerów z poprzedniego rocznika. Ich ceny zazwyczaj są niższe od 10% do 30% od cen wyjściowych. To dobry moment na kupno nowego roweru, a przy okazji zaoszczędzeniu kilkuset złotych. Wyprzedaż rowerów to nie to samo, co wyprzedaż samochodów z poprzedniego rocznika. Kupując rower z roczną metryką, nie traci on wcale na swojej wartości. Jest on najczęściej zbudowany z podzespołów, które albo nie są już produkowane lub mają zmienioną konstrukcję i są udoskonalone. Tak naprawdę rowery z wyprzedaży to w 100% sprawny towar, tyle tylko, że być może ostatni model. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na kupno nowego roweru i decydujemy się na dokonanie tego podczas wyprzedaży rowerów w sklepach. Musimy pogodzić się z tym, że możemy nie znaleźć naszego wymarzonego i upatrzonego modelu. Albo jeżeli już znajdziemy to albo kolor będzie inny lub co gorsza rozmiar ramy rowerowej będzie nieodpowiedni. Należy pamiętać, że wyprzedaże rowerów również prowadzą sklepy internetowe. Korzystanie ze sklepów online daje większe możliwości na znalezienie naszego modelu roweru. Dodatkowo sklepy internetowe mają zazwyczaj zdecydowanie niższe ceny niż sklepy stacjonarne. Dzięki temu możemy skorzystać dwukrotnie.

Zobacz również  Rowery BMX - marzenie z dzieciństwa
Wyprzedaż rowerów
Wyprzedaż rowerów

Targować się warto

Kupując na wyprzedaży rowerów w sklepie stacjonarnym, można spróbować wytargować jeszcze dodatkowe obniżenie ceny. Należy pamiętać, aby nie komentować ceny roweru, że u konkurencji jest taniej. Takim zagraniem nic nie zdziałamy. Jeżeli sprzedawca sam rozpocznie zachwalanie swojej bogatej oferty z przecenami, możemy stwierdzić, że jesteśmy zainteresowani kupnem tego wybranego przez nas roweru już dziś, ale cena musi spaść jeszcze o dodatkowe dwieście złotych. Czasami da się stargować cenę, a jeżeli nie, to często sprzedawcy w ramach promocji oferują darmowy serwis posezonowy za rok. Tak czy inaczej klient musi być zadowolony. Jeżeli już decydujemy się na kupno z roweru po obniżonej cenie, warto powalczyć o dodatkowe opcje lub jeszcze większe obniżenie ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *