Jaki blender do orzechów, lodu, gorących zup?

ktos wrzuca orzechy do blendera

Blender kielichowy cieszy się coraz większą popularnością. Wynika to głównie z tego, że można dzięki temu urządzeniu przygotować naprawdę wiele potraw. Na rynku dostępne są różne modele tego urządzenia. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze tego konkretnego.

Sposób działania blendera kielichowego

Największą zaletą blendera kielichowego jest to, iż ma on bardzo szerokie zastosowanie. Idealnie nadaje się do przygotowania prostych posiłków. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu. Co ważne, blender kielichowy sprawi się dobrze także w przypadku przygotowania bardziej skomplikowanych potraw. Nie może zatem dziwić, że coraz więcej osób nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania bez tego urządzenia. Co ważne, działanie blendera kielichowego nie jest skomplikowane. Ostrza, w które wyposażone jest urządzenie, rozdrabniają i mieszają ze sobą wszystkie składniki umieszczone w kielichu. Wspomniane ostrza bardzo dobrze radzą sobie z rozdrabnianiem choćby orzechów czy lodu.

Budowa blendera kielichowego

Mówiąc o blenderze kielichowym, trzeba wspomnieć także o budowie tego urządzenia. Blender tego typu zbudowany jest z trzech podstawowych elementów. Mowa tu o korpusie, kielichu oraz ostrzach. Korpus stanowi pewnego rodzaju „serce” urządzenia. To w nim znajduje się cała elektronika odpowiedzialna za działanie urządzenia. Jeśli chodzi o kielich, to ten najczęściej wykonywany jest ze szkła. Wynika to głównie z tego, że jest to materiał bardzo wytrzymały. Nie bez znaczenia jest także fakt, że szkło nie wchodzi w reakcje ze składnikami znajdującymi się w blenderze. Oczywiście elementem niezbędnym w blenderze są ostrza. Najczęściej w blenderach kielichowych stosuje się ostrza ząbkowate i wielokierunkowe. Na rynku dostępne są urządzenia z ostrzami 4-ramiennymi i 6-ramiennymi. Ten drugi model cechuje się większą precyzją przy rozdrabnianiu twardych składników. Warto zatem zapoznać się z dostępną ofertą blenderów kielichowych.

Zobacz również  Aparat w telefonie czy kompaktowy?

Funkcje blendera kielichowego

Wybierając konkrety model blendera kielichowego, uwagę zwrócić należy na posiadane przez urządzenie funkcje. Przede wszystkim dobry blender kielichowy posiadać powinien funkcję regulacji prędkości obrotów. Funkcja ta zapewnia pełną kontrolę nas pracą urządzenia. Pozwala na dopasowanie prędkości obrotów do konkretnych produktów. Dobrze również, aby blender kielichowy wyposażony był w tryb pracy pulsacyjnej. Funkcja ta pozwala na delikatne wymieszanie składników znajdujących się w blenderze. Co ciekawe, funkcja ta bardzo dobrze sprawdza się w przypadku przygotowywania zup. Niektóre blendery kielichowe wyposażone są także w funkcję turbo, która pozwala na rozdrabnianie twardych produktów. Oczywiście warto także postawić na model z funkcją czyszczenia. Dzięki temu utrzymanie blendera w czystości jest znacznie łatwiejsze. Cechujący się tego typu właściwościami z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *