Jaki sklep rowerowy wybrać

 

 

Mimo że w Polsce nie ma zbyt wielu ścieżek rowerowych, w porównaniu z innymi europejskimi krajami, niejeden sklep rowerowy odnotował w ostatnim sezonie wzrost sprzedaży. Coraz chętniej uprawiamy sport i kupujemy rowery – w 2015 roku było to ponad milion egzemplarzy. Wszystko za sprawą mody na aktywny styl życia, która opanowała nasz kraj. Czym powinien cechować się profesjonalny sklep ze sprzętem rowerowym? Na co zwracać największą uwagę, aby być 100%  zadowolonym z zakupionego jednośladu?

Fachowe doradztwo to podstawa

 

Dobrze zaopatrzony sklep rowerowy dysponuje ofertą kilkudziesięciu wystawionych modeli od różnych producentów. Samodzielny wybór roweru spośród tak wielu egzemplarzy w szerokiej rozpiętości cenowej, może przyprawić rowerowego amatora o ból głowy. Dlatego tak ważna jest profesjonalna pomoc sprzedawcy, który powinien posiadać rozległą, specjalistyczną wiedzę na temat sprzętu rowerowego i odpowiednie podejście do klienta. Nie może to być przypadkowa osoba.

 

Dobry sprzedawca sklepu rowerowego najpierw zapyta o to, w jakim celu kupujemy rower i w jakich warunkach będziemy go użytkować. Pomoże także w dopasowaniu roweru do naszych warunków fizycznych, zapyta o wzrost i zmierzy długość nóg od wewnętrznej strony. Pracownik, powinien także zaproponować nam jazdę próbną przygotowanym egzemplarzem, zapytać o wrażenia i zwrócić uwagę na to, w jakiej pozycji siedzimy na rowerze, aby dokonać ewentualnej korekty ustawień. Fachowiec pomoże nam ustawić siodełko i kierownicę na optymalnym poziomie. Uczciwy sprzedawca nie będzie starał się „wcisnąć” nam jak największej ilości rowerowych gadżetów, tylko doradzi zakup rzeczy, których rzeczywiście będziemy potrzebować. W profesjonalnym salonie rowerowym powinny być także tabele z rozmiarami ram poszczególnych producentów.

Zobacz również  The best places to Meet Hard anodized cookware Women

Internetowy czy stacjonarny sklep rowerowy?

Three men on bikes

 

Zdania na ten temat miejsca zakupu roweru oraz jego części są podzielone, każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Doświadczeni rowerzyści zwykle wiedzą konkretnie czego potrzebują, w ich przypadku zakupy przez Internet nie są tak ryzykowne, jak dla amatorów tego sportu. Internetowy sklep rowerowy często posiada w asortymencie markowy sprzęt w dużo niższej cenie, niż w stacjonarnych punktach. Wiele sklepów internetowych podczas procesu zakupowego prosi klienta o podanie wzrostu, wagi, długości nóg i na podstawie tych danych dobiera rower. W przypadku osób, które nie mają dużego pojęcia o sprzęcie rowerowym, najlepszym wyborem jest wizyta w sklepie rowerowym i fizyczna obecność profesjonalnego sprzedawcy, którym niejednokrotnie zostają byli kolarze.

 

O profesjonalizmie i zadowoleniu klientów salonu rowerowego decydują przede wszystkim ludzie, którzy w nim pracują. Nawet najdroższy rower wyposażony w najlepsze komponenty nie spełni naszych oczekiwań, jeżeli nie będzie dopasowany do naszych warunków fizycznych i stylu życia. Odpowiednio dobrany rower z pomocą prawdziwych pasjonatów tego sportu, pozwoli nam czerpać przyjemność z bezawaryjnej i komfortowej jazdy przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *