Jakie okulary rowerowe kupić?

Jazda na rowerze ma przede wszystkich dawać radość i przyjemność. Jednak jak czerpać ową radość, skoro przy każdym obrocie korby wpada nam muszka do oka? Jeśli właśnie to najbardziej irytuje Cię podczas jazdy rowerem i zabiera Co całą płynącą z niej przyjemność – koniecznie pomyśl o odpowiednim zabezpieczeniu. Oto kilka porad na temat okularów rowerowych.

Nie tylko przeciwsłoneczne

Przyglądając się zawodom kolarskim, trudno nie zauważyć, że prawie każdy zawodnik ma okulary. W zależności od nasłonecznie różnego typu okulary zakładają. A dla nas jakie będą najlepsze? Przede wszystkim wybierając okulary do jazdy na rowerze, nie kierujmy się tym, że zawodowi cykliści właśnie takie mają. Skoro już podjęliśmy temat zakupu okularów do jazdy na rowerze oznacza to, że nie jeździmy tylko od święta, lecz w ciągu roku przejeżdżamy setki kilometrów. Dlatego ważne jest odpowiedni wybór okularów. Przede wszystkim muszą być wyposażone w filtr UV. Zabezpiecza on nasze oczy przed niebezpiecznym promieniowaniem słonecznym. Mniej zmęczone oczy to więcej przejechanych kilometrów. Przy wyborze pomyślmy, co do tej pory najbardziej przeszkadzało nam podczas jazdy. Z pewnością są to różnego rodzaju rozbłyski świetlne – czy to podczas jazdy po lesie, czy w mieście. Ciągłe zmiany nasłonecznienia lub przejeżdżanie z cienia w obszar słoneczny nie należy do przyjemnych, dlatego warto wybrać okulary z powłoką antyrefleksyjną. Pozwala ona zniwelować rozbłyski i poprawić komfort jazdy. Wybierając okulary do jazdy na rowerze, musimy pamiętać, że nasza droga niekoniecznie będzie zawsze prowadzić po gładkim asfalcie. Dlatego też należy wybrać okulary lekkie, które nadal nie będą odczuwalne po kilkunastu kilometrach i z gumką zabezpieczającą zamontowaną na skrzydełkach okularów, która ochroni je przed spadaniem.

Zobacz również  Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty?

rowerzysta w goglach

Nowoczesne technologie

Wybierając okulary do jazdy na rowerze, sprzedawca może sugerować, że należy zastanowić się nad modelem z wymiennymi soczewkami. Stosowane są one w zależności od pogody. Jednak ile takich soczewek należy kupić, aby zawsze cieszyć się jazdą w polskim klimacie? Dlatego też najnowsze modele są wyposażone w wielowarstwowe soczewki, które same dostosowują się do nasłonecznienia, tak aby komfort jazdy był zawsze najlepszy. Takie okulary nie należą do najtańszych, jednak warto zainwestować, zwłaszcza kiedy wakacje spędzamy nieustannie na rowerze. Najnowsze okulary dostępne na rynku wyposażone są również w cyfrową kamerę umieszczona między soczewkami. To dla cyklistów, którzy lubią filmować swoje trasy lub ewolucje akrobatyczne. Takie okulary nie różnią niczym szczególnym od profesjonalnych okularów do jazdy na rowerze, tylk, że są wyposażone w miejsce ładowania baterii i stację dokującą kartę microSD. A wszystko tak sprytnie ukryte w skrzydełkach okularów, że trzeba mocno się przyjrzeć aby dostrzec szczegóły.

Wybierając okulary, nie trudno zwrócić uwagę, że wszystkie sportowe modele maja określony, spprtowy design. Wynika to przede wszystkim z faktu, że okulary do jazdy na rowerze mają za zadanie również poprawić pole widzenia. Dlatego też prawie wszystkie modele zbudowane są tak, że soczewki podczepiane są na górnej ramce okularów, a dolnej po prostu nie ma. Jednak podstawowym zadaniem okularów jest ochrona oczu przed niepożądanymi gośćmi pod postacią małych muszek, pyłu i piasku.

Zobacz również  Czy kupić rower przez Internet

Dobre okulary zatem pomogą i ochronić oczy od mocnego światła, i przed męczącymi muszkami, i mogą z nas zrobić gwiazdę internetu, dzięki kamerze – wybór drogi zależy od Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *