Jakie ubezpieczenie w Chorwacji. Kilka wskazówek

chorwacja wakacje

Wakacje w Chorwacji są dosyć popularne wśród Polaków. Można tam odpocząć nad morzem, pozwiedzać i naprawdę dobrze się bawić. Coraz więcej z nas interesuje się też tym, jakie ubezpieczenie warto wykupić, kiedy chcemy tam pojechać. Zanim je wybierzemy, powinniśmy wiedzieć czym się kierować.

Jakie zasady powinniśmy brać pod uwagę wybierając ubezpieczenie do Chorwacji?

Kiedy wybieramy turystyczną polisę ubezpieczeniową, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jej zakres. Umowa z ubezpieczycielem powinna obejmować koszty leczenia, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki temu w razie konieczności skorzystania z wizyty lekarskiej, pobytu w szpitalu, transportu karetką czy zabiegów, ich koszty zostaną pokryte przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Będziemy mogli poza tym liczyć na odszkodowanie w przypadku, gdy ulegniemy jakiemuś wypadkowi. Dodatkowo nie będziemy musieli odpowiadać finansowo za wyrządzone przez nas lub przez nasze dzieci szkody. Jeżeli nasz stan zdrowia jest nieco gorszy i istnieje ryzyko, że będziemy musieli korzystać z pomocy specjalistów, można zdecydować się na dodatek do kosztów leczenia.

Warto zwrócić uwagę na to, aby ubezpieczenie, które kupujemy wyjeżdżając na wakacje w Chorwacji, było dobrze dopasowane do naszych konkretnych planów. Jeśli nie będziemy podróżować własnym samochodem, istnieje większe ryzyko utraty lub zniszczenia bagażu. Można zadbać o zapis gwarantujący, że w razie jego w takim przypadku otrzymamy rekompensatę finansową. Z kolei, gdy jedziemy na wakacje samochodem, przyda się możliwość skorzystania z odpowiedniej pomocy w razie awarii czy kolizji.

Zobacz również  Wymarzone miejsce wypoczynku dla najbardziej wymagającego turysty

Pamiętajmy też o tym, aby sprawdzić czy ewentualne sporty, które chcemy uprawiać na urlopie nie są przypadkiem traktowane przez ubezpieczyciela jako ekstremalne. Jeśli tak, nie zostaną objęte podstawowym ubezpieczeniem i trzeba będzie rozbudować umowę.

Przed zakupieniem polisy turystycznej, trzeba dobrze zapoznać się z warunkami ubezpieczenia. Oczywiście od razu otrzymujemy dostęp do takiego dokumentu, ale nie zawsze mamy cierpliwość, żeby dokładnie go przestudiować. Pod żadnym pozorem nie pomijajmy wyłączeń, to bardzo ważna część warunków wypłaty ubezpieczenia.

 

Jak kupić polisę ubezpieczeniową do Chorwacji?

Wykupienie ubezpieczenia nie musi być ani czasochłonne, ani drogie. Kiedy szukamy noclegu oraz układamy plan urlopu, zwykle wpisujemy do wyszukiwarki internetowej hasło „Chorwacja wakacje”. Okazuje się, że aby nabyć turystyczną polisę ubezpieczeniową, również warto skorzystać z sieci. Najpierw wyszukajmy porównywarkę ubezpieczeń, a kiedy wskaże najbardziej opłacalne, skontaktujmy się z ubezpieczycielem – również przez Internet. Nie bójmy się tanich ofert, bo ubezpieczenie, które będzie w pełni odpowiadało naszym potrzebom naprawdę nie musi być drogie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *