Laktatory. Opinie i recenzje!

mleko na zielonym tle

Laktator to urządzenie, z którego korzysta wiele młodych mam. Stymuluje laktację, co pozwala na zwiększenie produkcji naturalnego pokarmu. Polecany jest avent laktator – urządzenie ręczne działające bardzo skutecznie.

Jak działa laktator?

Dzięki swojej konstrukcji, laktator odwzorowuje naturalne ruchy pojawiające się podczas ssania piersi przez dziecko, co pozwala na pozyskanie mleka. Najlepsze są urządzenia dwufazowe, które umożliwiają wybór odpowiedniej fazy stymulowania laktacji:

  • I faza – pokarm wypływa podczas płytkich i szybkich ruchów,
  • II fraza – pokarm wypływa podczas ruchów głębokich i powolnych.

Czym charakteryzują się laktatory ręczne?

Każdy laktator ręczny składa się z:

  • pojemnika na pokarm,
  • nasadki z pompką,
  • rączki,

Pozwala na manualne odciąganie pokarmu pod wpływem wytwarzania podciśnienia, na skutek którego dochodzi do wypływu mleka z piersi. Urządzenia tego typu dostępne są w bardzo dobrej cenie. Pracują bardzo cicho, ale trzeba pamiętać, że odznaczają się dużo słabszą wydajnością niż laktatory elektryczne i trzeba włożyć wiele wysiłku, aby osiągnąć zamierzone rezultaty.

Jakie zalety posiada avent laktator?

Laktator został wyposażony w specjalną nakładę masującą, która zwiększa komfort podczas odciągania pokarmu. Znajduje się przy nim butelka o pojemości 125 ml. Odznacza się wyjątkową konstrukcją, dzięki której mleko będzie wydobywało się z piersi nawet wtedy, gdy będzie się siedziało w wyprostowanej pozycji. Wygodne odciąganie pokarmu jest więc jak najbardziej możliwe. Niewielka i lekka konstrukcja powoduje, że nie będzie żadnych problemów z zastosowaniem tego urządzenia. Nie stanowi także problemów jego przechowywanie, co jest dodatkową zaletą.

Zobacz również  Zakres rehabilitacji sportowej.

Dzięki prostej budowie, avent laktator nie stwarza żadnych problemów podczas obsługi. Łatwe, wizualne dopasowanie części jest bardzo intuicyjne. Na pewno każdy, w kogo posiadaniu znajdzie się ten laktator, będzie zadowolony z obsługi.

Trudności nie sprawia również czyszczenie urządzenia, dzięki niewielkiej liczbie oddzielnych części. Każdy z elementów można myć w zmywarce, co gwarantuje odpowiednie wyparzenie i pozbycie się bakterii. Nie ma obecnie lepszego urządzenia do odciągania pokarmu na rynku.

Jakimi zasadami należy kierować się podczas stosowania laktatora?

Pomimo tego, że avent laktator jest urządzeniem prostym w obsłudze, konieczne jest stosowanie się do kilku podstawowych zasad higieny, aby nie spowodować uszczerbku na zdrowiu. Istotne jest, aby każdy z elementów tworzących laktator był dokładnie czyszczony po każdym użyciu. Resztki mleka są doskonałym źródłem rozwoju bakterii. Regularne poddawanie urządzenia dezynfekcji spowoduje, że avent laktator będzie działał skutecznie, a jednocześnie będzie bezpieczny w użyciu. Należy go oczyszczać przed każdym użyciem aż do miesiąca życia dziecka. W drugim miesiącu życia dziecka można oczyszczać laktator raz dziennie, a przy niemowlętach mających powyżej 3 roku życia, można na dezynfekcję pozwolić sobie 2-3 razy w tygodniu.

Jak wygląda dezynfekcja? Należy wyparzyć urządzenie we wrzątku lub zastosować sterylizator.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *