Turystyczna Grecja pełna letnich atrakcji

grecja na wakacje

Grecja zachwyca nie tylko łagodnym, ciepłym klimatem, ale też egzotyczną przyrodą i licznymi zabytkami. Jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów greckich wysp jest bez wątpienia wyspa Korfu. Jakie atrakcje można tam znaleźć? Poniżej znajdziesz krótki przewodnik po jednej z najpiękniejszych wysp Grecji – po jego przeczytaniu na pewno skusisz się na wycieczkę na Korfu.

 

Jakie miejsca warto odwiedzić na Korfu?

Górzysta, zielona wyspa leżąca na u wybrzeży Albanii – to właśnie Korfu. Wakacje tutaj to wspaniała przygoda, którą warto przeżyć. Wyspa urzeka bajkowymi krajobrazami, piaszczystymi plażami, malowniczymi wioskami i stromymi klifami. Stolicą Korfu jest Kerkira, która nosi miano jednego z najciekawszych miast Grecji. Znajdują się tu liczne zabytki, wśród których szczególnym zainteresowaniem cieszy się stare miasto z plątaniną wąskich uliczek rozpościerających się między dwiema twierdzami – Paleo Frourio i Neo Frourio. Na placu Spinalanda znajduje się Rotunda Maitlanda i pomnik pierwszego prezydenta Grecji. Na uwagę zasługuje również kościół św. Jakuba, Pałac Świętego Michała i Świętego Jerzego, ratusz i kościół Agios Spiridonas.

Niedaleko Kerkiry znajduje się Achillion – letnia rezydencja cesarzowej Sissi. Miejsce to otaczają znakomite ogrody, a bogate wnętrza pałacu są udostępnione do zwiedzania.

Zachodni wybrzeże Korfu to przede wszystkim Paleokastritsa z Monastyrem Theotokou. Klasztor ten powstał w XIII wieku, ale w XVIII wieku został przebudowany. Warto zobaczyć muzeum klasztorne oraz zwiedzić piękne ogrody, które otaczają budynek.

Zobacz również  Plusy i minusy wczasów first minute

Miłośnicy przyrody oraz kąpieli morskich z pewnością będą zachwyceni Laguną Korisson, Na długości ok. 5 km rozlewają się wody przybrzeżnego jeziora, którego mieszkańcami są jaszczurki, żółwie morskie i ptactwo wodne. Miejsce jest otoczone piaszczystymi plażami, które zapewniają wspaniały wypoczynek. Równie pięknie widoki oferuje Canal d’Amour, który stworzony jest przez „złote” klify wyrastające z lazurowej morskiej wody. Płytkie, ciepłe w tym miejscu morze zapewnia komfortowe warunki do wypoczynku.

 

Jakie jeszcze atrakcje oferuje Korfu?

Oprócz najbardziej znanych atrakcji na Korfu jest jeszcze wiele innych miejsc, do których chętnie udają się turyści. Jedną z nich jest z pewnością półwysep Analipsis, na którym w starożytności znajdowało się miasto Korkira. Obecnie pozostały z niego jedynie szczątki świątyni Artemidy i Hery oraz Mon Repos – bardziej współczesna budowla, w której spędzała wakacje grecka rodzina królewska. Wnętrze rezydencji jest udostępnione do zwiedzania.

Na wschodnim wybrzeżu wyspy znajdują się liczne, niezwykle malownicze wioski raz nadmorskie kurorty zapewniające wiele atrakcji. Jednym z nich jest Agios Stefanos Sinion – kurort uwielbiany przez Brytyjczyków. Zachwyca on bujną roślinnością oraz niewielką żwirową plażą. Inny kurort, Agios Stefanos, to ulubione miejsce rodzin z dziećmi. Piaszczyste plaże, niewielka przystań ze stateczkami, piaskowcowe klify – to raj nie tylko dla dzieci i rodziców, ale również dla miłośników sportów wodnych. Wspaniałe krajobrazy oferuje również Paleokastrista, która położona jest na malowniczym zboczu.

Zobacz również  Ciepłe wakacje zimą? Dlaczego nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *