Wyjazd samochodem na rodzinne wakacje w Bułgarii – Porady

wakacje w bulgarii

Bułgaria od lat utrzymuje się w czołówce wakacyjnych kierunków Polaków. Jednak coraz więcej z nas decyduje się na wyjazd samochodem. Takie rozwiązanie ma wiele plusów, o ile odpowiednio zaplanujemy wyjazd. Dlaczego warto jechać samochodem? Jaką trasę najlepiej wybrać?

Samochód – czy warto?

Bilety samolotowe w sezonie są bardzo drogie, więc lot do Bułgarii może być dużym wydatkiem, szczególnie jeśli organizujemy wakacje dla całej rodziny. Oczywiście odpowiednio wczesna rezerwacja może skutkować zakupem niedrogich biletów, jednak wiele rodzin planuje wakacje dosłownie na ostatnią chwilę. Wówczas samochód jest świetnym rozwiązaniem – nie ograniczają nas terminy wylotów, a jedynym co trzeba zarezerwować jest nocleg. Szczególnie osoby mające samochód na gaz mogą zorganizować naprawdę tanią podróż. Dużym plusem wycieczek samochodowych jest to, że podczas jazdy można robić przystanki i zwiedzić jeszcze więcej.

Jaka trasę wybrać?

Do Bułgarii prowadzi kilka tras, jednak zdecydowanie najpopularniejsze to przez Rumunię i przez Serbię. Droga przez Rumunię jest do pokonania w ok. 25 godzin z południa Polski. Wybierając tę trasę warto zastanowić się nad noclegiem w Rumunii, ponieważ ceny są tam naprawdę zachęcające, a wieczorne zwiedzanie urokliwych zakątków doda energii i chęci do porannej podróży. Jadąc przez Rumunię po drodze przemierzamy również Słowację i Węgry. Popularniejsza od trasy prowadzącej przez Rumunię jest ta przez Serbię. Teoretycznie przemierza się ją krócej, jednak w sezonie łatwiej natknąć się w długie kolejki na granicach. Minusem tej drogi jest to, że w Serbii trudniej znaleźć nocleg niż w Rumunii. Trasa ta prowadzi również przez Czechy, Słowację i Węgry.

Zobacz również  Turystyczna Grecja pełna letnich atrakcji

Jak zorganizować wyjazd na własną rękę?

Niektóre biura podróży oferują wczasy z dojazdem własnym. Decydując się na taką opcję musimy zadbać jedynie o dotarcie w wyznaczone miejsce, a organizator rezerwuje hotel, ewentualne pakiety ubezpieczeniowe i dodatkowe atrakcje. Jeżeli natomiast chcemy całkiem samodzielnie zorganizować wycieczkę najlepiej odpowiednio wcześniej zająć się szukaniem noclegu, szczególnie gdy wybieramy się na wakacje w lipcu lub sierpniu. Ceny w sezonie są bowiem najwyższe, a im później zarezerwujemy pokój tym więcej zapłacimy. Jeśli chcemy zaoszczędzić, dobrym wyborem mogą okazać się wakacje we wrześniu. Od końca sierpnia ceny spadają, turystów jest mniej, a wciąż można liczyć na dobrą pogodę. Wyjeżdżając z rodziną warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dzięki niemu w razie jakichkolwiek komplikacji zdrowotnych na terenie obcego kraju możemy liczyć na darmowe wizyty w szpitalu, a nawet w placówkach prywatnych. Ponadto w przypadku konieczności medycznego transportu do Polski ubezpieczyciel pokrywa jego koszty. Inaczej jest to ogromny wydatek, który trzeba ponieść samemu.

Bułgaria to świetne miejsce na wakacje z rodziną. Nie brakuje tam bowiem atrakcji dla dzieci i rodziców. Natomiast wyjazd samochodem pozwala na jeszcze więcej zwiedzania i mniejsze ograniczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *